Funkcje w łóżkach rehabilitacyjnych

Strona główna Funkcje w łóżkach rehabilitacyjnych

Funkcjonaność łóżek

Przy wynajmie łóżek rehabilitacyjnych zastanawiamy się jakie i które funkcje będą potrzebne. Poniżej postaramy się opisać każdą z funkcji, tak aby wybrać najlepsze łóżko medyczne czy ortopedyczne dla pacjenta (bo tak też je nazywamy).

  • 1. funkcja – regulacja wysokości całego łóżka – dzięki niej opiekun jak i osoba chora bez problemu, za pomocą pilota mogą regulować wysokość całego łóżka, w zależności od konkretnej potrzeby.
  • 2. funkcja – regulacja części tułowia – również za pomocą pilota możliwa jest regulacja kąta pochyłu. Może ona być w poziomie, jak i można ją podnieść się do pionu (osoba chora bez użycia jakichkolwiek sił, może znaleźć się w pozycji siedzącej – funkcja bardzo przydatna przy spożywaniu posiłków).
  • 3. funkcja – regulacja podnóżka przy pomocy pilota lub manualnie (w zależności od modelu) – Funkcja trzecia daje pełną regulację położenia osoby chorej, bardzo pomocna dla rehabilitanta, a jednocześnie mocno poprawiająca komfort leżenia osobą, które mają problemy z nogami.
  • 4. funkcja – tzw. kolebka łóżka możliwość pochylenia całego łóżka od strony głowy bądź nóg. Ta pozycja nazywa się Trendelenburga – ona pomaga osobom, które porykają się z problemami krążenia krwi.

Jak widać łóżka rehabilitacyjne zapewniają dość duży wachlarz możliwości. Zazwyczaj dla osób nieruchomych (leżących) wystarczą tylko dwie pierwsze funkcje. Natomiast jeśli pacjent zmaga się z problemami nóg, jest pół aktywną bądź całkowicie ruchomą lub też czasowo sparaliżowany stosuje się łóżka o rozbudowanej funkcjonalności łóżka.

Nasza wypożyczalnia łóżek rehabilitacyjnych i ortopedycznych

Zapewnia Państwu szeroki wybór łóżek - od trzech do czterech funkcji, tak aby zapewnić jak najlepszy komfort dla pacjenta. Serdecznie zapraszamy!

Szybki Kontakt

  • Telefon +48 575 516 916
  • Adres ul. Morska 6A/26,
    84-240 Reda

Napisz do nas