Funkcjonaność łóżek

Przy wynajmie łóżek rehabilitacyjnych zastanawiamy się jakie i które funkcje będą potrzebne. Poniżej postaramy się opisać każdą z funkcji, tak aby wybrać najlepsze łóżko medyczne czy ortopedyczne dla pacjenta (bo tak też je nazywamy).

1 funkcja - regulacja wysokości całego łóżka - dzięki niej opiekun jak i osoba chora bez problemu, za pomocą pilota mogą regulować wysokość całego łóżka, w zależności od konkretnej potrzeby.
2 funkcja - regulacja części tułowia - również za pomocą pilota możliwa jest regulacja kąta pochyłu. Może ona być w poziomie, jak i można ją podnieść się do pionu (osoba chora bez użycia jakichkolwiek sił, może znaleźć się w pozycji siedzącej - funkcja bardzo przydatna przy spożywaniu posiłków).
3 funkcja - regulacja podnóżka przy pomocy pilota lub manualnie (w zależności od modelu) - Funkcja trzecia daje pełną regulację położenia osoby chorej, bardzo pomocna dla rehabilitanta, a jednocześnie mocno poprawiająca komfort leżenia osobą, które mają problemy z nogami.
4 funkcja - tzw. kolebka łóżka możliwość pochylenia całego łóżka od strony głowy bądź nóg. Ta pozycja nazywa się Trendelenburga - ona pomaga osobom, które porykają się z problemami krążenia krwi.

Jak widać łóżka rehabilitacyjne zapewniają dość duży wachlarz możliwości. Zazwyczaj dla osób nieruchomych (leżących) wystarczą tylko dwie pierwsze funkcje. Natomiast jeśli pacjent zmaga się z problemami nóg, jest pół aktywną bądź całkowicie ruchomą lub też czasowo sparaliżowany stosuje się łóżka o rozbudowanej funkcjonalności łóżka. Nasza wypożyczalnia łóżek rehabilitacyjnych i ortopedycznych zapewnia Państwu szeroki wybór łóżek - od trzech do czterech funkcji, tak aby zapewnić jak najlepszy komfort dla pacjenta. Serdecznie zapraszamy!